۱۴۰۱ مهر ۲۰, چهارشنبه

پوشاک کده پوررمضان

فروشگاه اینترنتی پوشاک کده پوررمضان


این احتمال وجود دارد که شما این سوال قدیمی و واضح را شنیده باشید، "باکسر یا شورت؟" با این حال، ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که این سوال تنها به قدمت اوایل قرن بیستم است، زمانی که این دو مورد برای اولین بار اختراع شدند. لباس‌های کمری، سینه‌های پشتی، کفشک‌ها و کشوهای تا روی زانو پیشینیان باکس‌ها و شورت‌ها بودند که حتی تا پس از دهه 1920 اختراع نشدند.

تاپ های تانک زمانی که مردان شروع به پوشیدن آن ها در فیلم ها کردند در چشمان عمومی محبوبیت پیدا کرد. این لباس ( لباس های زنانه )  معمولاً با افراد شرور در فیلم‌ها مرتبط بود، که اغلب در حال آزار و اذیت فیزیکی با همسرانشان به تصویر کشیده می‌شدند. به همین دلیل است که آمریکایی‌ها در محاوره از آنها به عنوان «زنان زن» یاد می‌کنند. تا دهه 1970 بود که تاپ تانک به یک کالای استاندارد از لباس تبدی

از نیازهای اساسی فیزیولوژیکی انسان، لباس مورد توجه است، زیرا شکاف بین ضرورت و هویت را پر می کند. از یک طرف، لباس لایه ای از محافظت از محیط اطراف را فراهم می کند. می تواند شما را گرم نگه دارد، از شما در برابر خورشید محافظت کند، یا شما را در برابر شکارچیان استتار کند. از سوی دیگر، لباس می‌تواند به شکل‌گیری هویت فرد کمک کند، مانند پوشیدن لباس‌های متحدالشکل، فرهنگی یا تشریفاتی، یا چیزی منحصر به فرد و معنادار برای آن فرد. بنابراین، در حالی که لباس برای بقا مهم است، به مردم این امکان را می دهد تا خود را از طریق سبک و مد شناسایی کنند. با وجود تفاوت‌های هویتی در سراسر جهان، برخی از اقلام لباس به ستون اصلی جهانی تبدیل شده‌اند.

در قرن پنجم پس از میلاد، مردم متدین اروپا جوراب را به عنوان نماد پاکی می پوشیدند و تنها 500 سال بعد بود که جوراب ها به نماد مقام تبدیل شدند. جوراب‌ها که همراه با شلوار توسعه داده شده‌اند، زمانی که شلوار نمادی از نجابت و بادکنک آراسته بود، بلندتر می‌شد و در کتانی اطراف زانو به هم متصل می‌شد. جوراب‌ها سرانجام با ظهور دستگاه بافندگی قاب جوراب ساق بلند، که توسط ویلیام لی در سال 1589 ایجاد شد، به حد بحرانی رسیدند. گفته می‌شود که این دستگاه به این دلیل ساخته شد که لی عاشق زنی بود که بیش از حد مشغول بافندگی بود که متوجه او نشد.از آن زمان، جوراب‌ها در مقادیر انبوه تولید شده‌اند و استفاده از مواد کشسان‌تر باعث شده است که هر کسی بتواند آن‌ها را بپوشد

تا اوایل قرن بیستم، بیشتر تغییرات در عینک‌های آفتابی حول محور پیشرفت در عینک‌های آفتابی نسخه‌ای و اصلاح مشکلات بینایی بود. اما در سال 1929 سم فاستر شروع به تولید انبوه و فروش عینک آفتابی به آمریکایی ها در آتلانتیک سیتی، نیوجرسی کرد. در همین زمان بود که ستارگان سینما شروع به پوشیدن آن ها کردند تا از نور کور دوربین ها و کانون توجه محافظت کنند. ارتش سرانجام در دهه 1930 عینک آفتابی برای خلبانان خود ساخت. عینک آفتابی تاثیر زیادی در جنگ جهانی دوم گذاشت، زمانی که ری بان از لنزهای دوربین جدید پولاروید برای ساخت لنزهای ضد تابش پلاریزه برای خلبانان استفاده کرد. عینک آفتابی از آن زمان تا کنون تغییر چندانی نکرده است، به جز جلوگیری از منفوران.

این نماد بندگی و انطباق شرکتی در واقع از یک تربیت سرکش تر سرچشمه می گیرد. پیشینیان کت و شلوار تجاری که در ابتدا به عنوان کت و شلوار سالن نامیده می شد، در دهه 1600 تحت حکومت چارلز دوم در دادگاه های بریتانیا ظاهر شدند. پس از شیوع طاعون، چارلز دوم به اشراف دستور داد تا لباس‌های یکنواخت‌تر و کاربردی‌تر و شلوارهایی با رنگ‌های خنثی‌تر و تیره‌تر بپوشند. این لباس در نهایت با کمک خیاطی به کت و شلوار صبحگاهی یا تاکسیدو تبدیل شد که در واقع کمترین لباس رسمی محسوب می شد که هنوز رسمی تلقی می شد. در مورد توسعه خود کت و شلوار تجاری، منشا آن همچنان یک راز باقی مانده است، اما آنچه شناخته شده است این است که در اواسط قرن نوزدهم به عنوان راهی برای لباس پوشیدن نخبگان و طبقه کارگر برای لباس پوشیدن ظاهر شد. سهولت در پوشیدن و سطح بالای استایل باعث محبوبیت کت و شلوار در بین هر مردی از راننده تاکسی گرفته تا افراد مشهور شد.

از آن زمان، هودی توسط گروه های دیگری مانند اسکیت بازها، پانک ها، رپرها و هنرمندان خیابانی پذیرفته شده است. ریسمان پیوند میان این گروه ها استفاده از ابزارهای کمتر خود برای بیان خود و روابط پیچیده خود با مجریان قانون بوده است. حتی اخیراً، تیراندازی به Trayvon Martin تا حد زیادی به ظاهر شوم او با هودی اش بستگی دارد. در نتیجه، بسیاری از مردم برای نشان دادن حمایت خود از آرمان تریون مارتین، حتی اگر به عنوان نقض قوانین لباس باشد، هودی پوشیده اند. با وجود همه این ها، هودی هنوز هم برای گرما و استفاده روزمره مناسب است. دنیس ویلسون از نیویورک تایمز احتمالاً به بهترین وجه این هودی را با تشبیه خود راکی بالبوآ نشان می‌دهد: «راکی بالبوآ به خاطر جذابیت جوی متوسط و بزرگ‌اش به همان اندازه برای خرد شدن استخوان‌ها و تپش صورتش محبوب است. و گاهی اوقات یک هودی فقط نرم و گرم است."

جهت اطلاعات بیشتر لطفا کلیک کنید : پوشاک کده پوررمضان

شکی وجود ندارد که زنان امروزی آزادی بسیار بیشتری نسبت به همتایان تاریخی خود دارند و با افزایش محبوبیت سینه بند می توان این چیزها را دید. پیشینیان سوتین برای اولین بار در یونان باستان به عنوان پوششی که زنان دور سینه خود می پوشیدند ظاهر شدند. در دهه 1500، کرست ها برای زنان طبقه بالا و متوسط که استانداردهای زیبایی را رعایت می کردند، به اصلی ترین لوازم اصلی تبدیل شد. علی‌رغم اینکه پزشکان کرست‌ها را به خاطر خطرات متعدد سلامتی مرتبط با آن‌ها مقصر می‌دانند، برای پایان دادن به شهرت آن‌ها یک جنگ جهانی طول کشید. از آنجایی که قاب های کرست معمولاً از فلز ساخته می شدند، هیئت صنایع جنگ ایالات متحده در سال 1917 از زنان درخواست کرد که از خرید آنها خودداری کنند تا از فلز برای تجهیزات نظامی استفاده کنند. این موضوع جایگاهی را برای محبوبیت سوتین باز کرد و فلز کافی برای ساخت دو کشتی جنگی آزاد کرد!

منبع

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

مولتی اسپیندل گاردانی: چرخش به سمت پیشرفت صنعتی

  مولتی اسپیندل گاردانی یکی از نوآوری‌های برجسته در زمینه صنعت و ماشینکاری است که توانسته است عملکرد و کارایی در فرآیندهای تولیدی را بهبود ب...